مشخصات فنی: 
۱- هر یک از لامپ­ها شامل یک سال گارانتی و دارای شماره سریال جهت پیگیری و پیشگیری از ورود لامپ های تقلبی به مراکز درمانی می­باشد.
۲- طول عمر مفید لامپ­ها 20000 هزار ساعت می­باشد.
۳- لامپ­ها به گونه­ای طراحی شده که چنانچه قبل از اتمام طول عمر مفید، دچار مشکل گردید قابل تعمیر باشند.
۴- جهت نصب لامپ­ها در دستگاه نیاز به هیچگونه  ترانس و استارت نمی­باشد .
۵- قدرت نور درمانی لامپ­های LED نسبت به لامپ­های فلورسنت (فیلیپس) بیشتر بوده و استفاده از آن برای نوزادانی که دردستگاه تخت احیا بستری می باشند و نیاز به فتوتراپی دوبل دارند بسیار مناسب تر است (تنها با استفاده از یک دستگاه فتوتراپی LED ).

بررسی مزایای لامپ­های LED نسبت به لامپهای فلورسنت (فیلیپس)؛
۱- عدم وجود پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز:
همواره نوری که توسط لامپ­های فلورسنت تولید می­شود با پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز همراه است واین در حالیست که تاثیر پرتوهای فرابنفش بر مبتلا شدن به سرطان پوست سالها پیش به اثبات رسیده است .
۲- حذف قطعات اضافی پرمصرف تعویضی:
دستگاههای فوق به علت استفاده از لامپهای فلورسنت(فیلیپس) دارای استارت ، ترانس یا ترانس بالاست می باشد که بیشتر خرابیهای ایجاد شده در این دستگاهها مربوط به این قطعات میباشند، در حالیکه درصورت استفاده ازلامپهای  LEDتمامی این قطعات حذف میشود وازهزینه های اضافی دردوران سرویس و کالیبراسیون جلوگیری به عمل می آید.
۳- قابلیت نصب در دستگاههای قدیمی:
بدون نیاز به تعویض دستگاهها ی فوتوتراپی (موجود در مراکز ) میتوان آنها راروی دستگاه نصب واز آنها استفاده کرد.در واقع این عمل باعث جلوگیری ازاسقاط شدن دستگاههای قدیمی میشود.
نتیجه گیری:
با جایگزینی لامپهای LED   میتوان ازهدررفتن میزان زیادی ازانرژی ، خطرات پرتوهای فرابنفش ، جیوه ، شکستگی وکم کردن هزینه های نگهداری ، تعویض وهمچنین کاهش قابل توجه میزان آلاینده های زیست محیطی اشاره کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *